Sitemizde size en iyi hizmeti sunabilmek için çerez kullanılmaktadır. Detaylar için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Kabul Ediyorum.
Bulut Klinik | Uzm. Kl. Psk. BERİL TALU
Uzm. Kl. Psk. BERİL TALU İstanbul
PSİKOLOJİ +13
Online Görüşmeye Uygun
1 Saat
Adresler
Klinik Bilgisi
AVİCENNA ATAŞEHİR
Açık Adres
Küçükbakkalköy mah. Kayışdağı Cad. No : 47 - Ataşehir
İmkanlar
Wi-Fi
Kredi Kartı
Otopark
Vale
Özgeçmiş
Doktor Bilgisi
Uzm. Kl. Psk. BERİL TALU
Hakkımda
2008 yılında girdiğim Beykent Üniversitesi Psikoloji bölümünden 2013 yılında “6. Sınıf Öğrencilerinin Empatik Beceri Düzeylerinin Anne Baba Tutumları ile İlişkisi” konulu tezim ile mezun oldum. Lisans eğitimi sırasında, Atikali İlköğretim Okulu, Doğa Koleji ve İstanbul Cerrahi Hastanesinde stajyer psikolog olarak görev yaptım. 2015 yılında girdiğim Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programını “Özel Eğitim Alanında Çalışan Psikologların İş Doyumu, Öz-Duyarlık ve Kişilik Özellikleri Arasındaki İlişkinin İncelenmesi” konulu tezim ile tamamlayarak Klinik Psikolog unvanı almaya hak kazandım. Yüksek lisans eğitimim sırasında Üsküdar Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Biriminde 2 dönem boyunca danışan gördüm ve NP Beyin Hastanesinde staj yaptım. 2018 yılında Adnan Menderes Üniversitesinde “Aile Danışmanlığı” programına katıldım ve başarı ile bitirdim. 2019 yılından beri Ataşehir Avicenna Hastanesi’nde Yetişkin ve Ergen grupla Bilişsel Davranışçı Terapi ve Şema Terapi yöntemlerini kullanarak terapi yapmaktayım. Eğitimler 2004-2007 Özdemir Sabancı Anadolu Lisesi 2008-2013 Beykent Üniversitesi Psikoloji 2015-2019 Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji 2018-2019 Adnan Menderese Üniversitesi Aile Danışmanlığı Deneyimler 2013 – 2015 Özel İstanbul Başarı Koleji 2015 – 2018 Özel Tohum Otizm Vakfı 2018 – 2019 Nuhun Gemisi Çocuk ve Aile Danışmanlık Merkezi TEDAVİ YÖNTEMLERİ Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT): İnsan içerisine yaşadığı çevreyi,, yaşadığı olayları kendi zihinsel süreçlerinlerini bilişsel yapısı ile algılar ve değerlendirir. BDT uyum bozucu davranış ve duyguların psikoloji biliminin ortaya koyduğu öğrenme kuramları ve bilişsel psikoloji ilkelerinin psikoterapiye uyarlanması yoluyla değiştirilmesi etkinliğidir. Şema Terapi: Değiştirilmesi zor, çocukluk ve ergenlik dönemince belirgin kökenleri bulunan psikolojik rahatsızlıklar için tasarlanmış bilişsel, davranışçı, kişiler-arası, yaşantısal teknikleri birleştiren bütünleştirici bir teori ve tedavi ekolüdür. ÜYE OLDUĞU DERNEK VE KURULUŞLAR Türk Psikologlar Derneği
Tedavi edilen hastalıklar
 • Bedensel Belirti Bozuklukları( Hastalık Kaygısı - Konvers - Yon Bozukluğu)
 • Beslenme Ve Yeme Bozuklukları
 • Çözülme(Dissosiyasyon) Bozuklukları
 • Dürtü Denetimi Ve Davranım Bozuklukları(Karşıt Olma - Karşıt Gelme Bozukluğu - Aralıklı Patlayıcı Bozukluk - Davranım Bozukluğu - Antisosyal Kişilik Bozukluğu - Kleptomani)
 • İkiuçlu Ve İlişkili Bozukluklar
 • Kaygı(Anksiyete) Bozukluklar(Özgül Fobi - Panik Bozukluk - Yaygın Kaygı Bozukluğu)
 • Ki̇şi̇li̇k Bozuklukları
 • Nörogelişimsel Bozukluklar(Otizm - Asperger - Dikkat Eksikliği / Aşırı Hareketlilik Bozukluğu)
 • Örseleme(Travma) Ve Tetikleyici Etkenle(Stresörle) İlişkili Bozukluklar(Travma Sonrası Stres Bozukluğu - Stres Bozukluğu - Uyum Bozuklukları)
 • Takıntı-Zorlantı Bozukluğu(Obsesif-Kompulsif Bozukluk)
 • Yıkıcı Bozukluklar
...daha fazla
Bilinen Diller
Türkçe, İngilizce
Hasta Görüşleri
5.00
Genel Skor
1 Görüş
Görüş Ekle
H*** S***
Puan:
20 Mayıs 2021
Çok başarılı bir psikolog. Sayesinde hayata bakışım değişti. Çok sağolun.
Randevu Al
Online Görüşme
Klinik Bilgisi
AVİCENNA ATAŞEHİR
Küçükbakkalköy mah. Kayışdağı Cad. No : 47 - Ataşehir
Evinden ayrılmadan doktoruna ulaş, görüntülü görüşerek muayene ol.
Online Konsültasyon.
Tümünü Gör
Randevu İşlemi
Randevu Al
Online Görüşme
Klinik Bilgisi
AVİCENNA ATAŞEHİR
Küçükbakkalköy mah. Kayışdağı Cad. No : 47 - Ataşehir
Evinden ayrılmadan doktoruna ulaş, görüntülü görüşerek muayene ol.
Online Konsültasyon.